• 1500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo
  • 14 gün içinde iade hakkı
  • Güvenli Alışveriş
GV13 Kifidis-Kids Unisex Çocuk Bot 31-36
Ket Nubuk
2,199.00 TL
GW22030 Kifidis-Kids Kız Çocuk Deri Bot 22-30
Lacivert Deri
%47 989.00 TL 1,890.00 TL
GV13 Kifidis-Kids Unisex Çocuk Bot 31-36
Siyah - Black
2,199.00 TL
GAIA Unisa Çocuk Bot 25-30
Siyah / Black
%64 1,690.00 TL 4,790.00 TL

 Kız Çocuk Bot

Kız çocuklarının renkli dünyalarını yansıtan kıyafetleri, kışın da renkli dünyalarını koruma görevi üstleniyor. Kış giyiminin olmazsa olmaz ayakkabıları kız çocuk bot modelleri, küçük kız çocukları renkli tasarımlara sahipken aynı zamanda üretilen materyalleri gereği de soğuk hava şartlarından ayaklarını koruma görevi üstleniyor. Kız çocuklarının enerjik, oyuncu ve hareketli ruhlarına uygun bot seçimi oldukça önem taşıyor. Özellikle küçük yaşlardaki kız çocukları için bot seçiminde ayak tabanının anatomik yapısına uygun şekillenmesi için ebeveynlere sorumluluk düşüyor. Kız çocuklarında düz taban, içe basma, tırnak batması gibi sorunların ileri yaşlarda ortaya çıkmaması için ayakkabı seçimi önem taşırken bot ve çizme gibi kalın materyallere sahip ayakkabıların nasıl seçileceği de oldukça önemli…

 

Kız Çocuk Bot Modelleri

Kifidis mağazalarında ve kifidis.com.tr’de yer alan kız çocuk botları hem soğuk hava şartlarında çocukların ayaklarını sıcak tutmayı hedeflerken hem de yağmur, çamur, kar gibi hava olaylarında ve çevresel faktörlerde ayaklarının su almaması için özenle tasarlanan materyaller içeriyor. Kız çocuk bot modellerinde, kış hava şartları ve dayanıklılık göz önünde bulunularak en çok tercih edilen modeller nubuk kız çocuk botları, deri kız çocuk botları, ve son dönemde moda olan puf görünümlü polyamid kız çocuk botu modelleridir.

 

Kız Çocuk Yağmur Botları

Kız çocuk yağmur botları, su geçirmez ve kaymaz taban modelleri; deri ve nubuk malzemeleri ile yağmurlu havalarda tercih edilen kız çocuk ayakkabıları arasında olsa da kız çocuk yağmur çizmelerinin kısa modelleri olan yağmur botları da sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde tercih edilen kız çocuk botları arasındadır. Sert dış yüzeyleri, silikon tabanları ile kız çocuk yağmur botları hem ıslak zeminlerde kaymayı önlemekte, hem de bilekten yukarısının serbest olması ile rahat hareket etmelerini sağlamaktadır.

 Kız çocuk yağmur botları renk seçenekleri ile kız çocuklarının yağmurlu havalara rağmen rengarenk dünyalarına uyum sağlamaktadır. Özellikle ılık havalarda park ve bahçe gibi alanlarda hem hafif yapıları hem de mevsimlik materyallere sahip olmaları ile rahat oyun oynamalarını sağlarken çamur gibi kirlenme ve lekelere karşı da kolay temizlenebilir özellikler sunmaktadırlar. Yağmur botlarının su geçirmez yüzeyleri aynı zamanda kaygan ve leke tutmaz özelliğe de sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde yağmurlu havalarda ve çamurlu zeminlerde rahat kullanım ve kolay temizlenme imkanı sunarlar. Kız çocuk yağmur botlarını su ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Kız Çocuk Kışlık Botlar

Kız çocuk kışlık botlar, çok soğuk havalarda tercih edilen ve normal kalınlıktaki çoraplarla bile giyildiğinde iç izolasyonu, dış tabanı ve dış yüzeyi sağlam olan botlardır. Genellikle sert iklimlerde ve karlı havalarda tercih edilen kız çocuk kar botları, iç malzemesinde pamuk bulunan; dış malzemesi ise deriden oluşan botlardır.

Her daim hareketli olan çocuklar için hafif tasarımlara ve ayaklarını rahatsız etmeyecek kalıplara sahip botların tercih edilmesi önemlidir. Bu nedenle kız çocuk botları, ayak burunları ve kalıpları esnek, bilek boyları ise bacaklara sürtünme yapmayan tasarımlara sahip olmalıdır.

Kaymaz bot tabanlarına sahip olması gereken kışlık kız çocuk botlarının dış taban malzemeleri eva, termoplastik gibi kaliteli ve kaymaz tabanlara sahip olmalıdır. İç yüzeylerinde ise mikrofiber, deri gibi materyaller kullanılan kız çocuk kışlık botlarının ayağı yormaması için ağırlıkları fazla olmamalıdır.

 Kışlık ilk adım botları ise ayağın anatomik yapısı açısından rahat ve ergonomik olmalıdır. Kifidis Kids ilk adım botları; tamamen gerçek dana derisi kullanılarak üretilmektedir ve kışlık ilk adım botları olarak kullanıma uygundur. Esnek ve hafif tabana sahip olan Kifidis Kids ilk adım botları, Avrupa Sağlık Örgütü standartlarında üretilmektedir.