• 1500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo
  • 14 gün içinde iade hakkı
  • Güvenli Alışveriş
NKN 125 Kifidis-Chf Neoprene Patella Desteği
Gri-Lacivert
269.00 TL
2304 Thuasne Patella Bandajı
Siyah / Black
950.00 TL
Kifidis Isıtıcı Dizlik
STD
139.00 TL
Rowes X-Action Dizlik
STD
540.00 TL
Rowes Dizlik
Bej / Beige
239.00 TL
TKN 41 Kifidis Örme Dizlik
STD
239.00 TL
NKN 101 Kifidis-Chf Neopren Dizlik
Gri-Lacivert
419.00 TL
NKN 121 Kifidis-Chf Neopren Patellası Açık Dizlik
Gri-Lacivert
459.00 TL
NKN 51 Kifidis-Chf Neopren Menteşeli Dizlik
Gri-Lacivert
1,290.00 TL
NKN 62 Kifidis-Chf Neopren Ligament Destekli Dizlik
Gri-Lacivert
639.00 TL
Kifidis Patellası Açık Dizlik
STD
599.00 TL
Kifidis Genuflex Patella Silikon Destekli Dizlik
STD
690.00 TL
2321 Thuasne GenuExtrem Elastik Dizlik
Gri / Grey
980.00 TL
2345 Thuasne Silistab Genu Dizlik
STD
2,750.00 TL
2340 Thuasne Silistab Genu Patellası Açık Dizlik
Beyaz / Blanc
2,750.00 TL
2386 Thuasne Ligaflex Evolution Rom Menteseli Dizlik
NOIR
6,950.00 TL
3421 Genutraıns Dizlik
STD
3,950.00 TL
2370 Thuasne Ligaflex Menteşeli Dizlik
Beyaz / Blanc
995.00 TL
NKN 70 Kfidis-Chf Neopren Dereceli Menteşeli Dizlik
Gri-Lacivert
1,119.00 TL
3453 GENU TRAIN DIZLIK 1-6
STD
2,500.00 TL
2610 Thuasne Junior Ligaflex Immo Dizlik
NAVY-BEIGE
1,450.00 TL
2415 Thuasne Genu Immo 0° Diz Sabitleyici Atel
50 cm
3,100.00 TL
2415 Thuasne Genu Immo 0° Diz Sabitleyici Atel
60 cm
3,100.00 TL

 Dizlik Modelleri

Dizlerde meydana gelen ağrı, sakatlanma, zedelenme, incinme gibi birçok nedenden dolayı diz yapısının ve dokuların deformasyonu sonucu iyileşme sürecinde eklemlerin desteklenmesi gerekmektedir. Sürekli hareket halinde olmaya yeltenen ve buna bağlı olarak düz durmasının zorlaştığı dizler için tedavi sürecini destekleyici olarak dizlikler kullanılmaktadır. Sadece duruş olarak destek amaçlı değil; diz ağrılarında, spor esnasında yaralanmamak ve incinmemek için koruma amaçlı da dizlik takılması tercih edilmektedir.

Özellikle düşme tehlikesinin olduğu motorsiklet ve bisiklet sporları gibi alanlarda faaliyet gösterenler, eklemlerini çok aktif kullanacak şekilde hareket edenler de koruma amaçlı dizlikler tercih etmektedirler. Dizlikler aynı zamanda dizin alacağı bir darbe için de koruma görevi görmektedir.

Dizlerinde sürekli ağrı hissedenler de dizlikler ile ağrılarını kontrol altına almayı amaçlamaktadırlar. Özellikle ağrı hissedenlerin yürüme, koşma, oturup kalkma, merdiven inip çıkma gibi durumlarda bacaklarının desteklenmesi için dizlik kullanmaları günlük hareketlerini kolaylaştırmakta ve dizlerini desteklemektedir.

Kullanım alanlarına göre medikal dizliklerden sporcu dizliklerine, bandaj dizliklerden yün dizliklere, menisküs dizliklerinden ortopedik dizliklere, yaylu dizliklerden termal dizliklere kadar birçok dizlik çeşidi bulunmaktadır ve tedaviyi destekleyici amaçlı kullanılan dizlikler mutlaka doktor tavsiyesi ile seçilmelidir.

Medikal Dizlikler

Medikal dizlikler, diz bölgesinde hasar meydana gelmesi sonucunda hasara uğramış bölgenin tedavisine destek olmak için kullanılan dizliklerdir. Bandajlar, yün dizlikler, operasyon sonrası dizlikleri, destekli dizlikler, diz atelleri, elastik dizlikler gibi birçok dizlik modeli medikal dizlik olarak kullanılmaktadır.

Medikal dizlikler hasarlı bölgeye baskı uygular ve ısı sağlayarak bölgenin ısısının stabil kalmasını desteklerler. Böylece hasar gören doku veya eklemin iyileşmesini desteklerler. Aynı zamanda romatizma gibi eklem hastalıkları için de dizlikler kullanılmaktadır.

Sporcu Dizlikleri

Sporcu dizlikleri, aktif hareket halinde olan sporcuların spor esnasında veya spor öncesinde ısınma halindeyken tercih ettikleri dizliklerdir. Aynı zamanda spor sonrasında da dizlikler ile eklemlerini dinlendirmek sporcu dizlikleri ile sağlanmaktadır.

Sporcuların düşme, darbe alma gibi durumlarda diz eklemleri, diz yüzeyleri, kemikleri ve diz kapakları kolaylıkla hasar görebilmektedir. Örneğin voleybol oyuncuları bu nedenle voleybol dizliği kullanırlar. Ayrıca spor esnasında kaslar da yapılan yanlış hareketler sonucu hafif, orta veya yüksek düzeyde hasar görebilirler. Sporcu dizlikleri sadece darbe almamak için veya sakatlanmamak için değil aynı zamanda spor esnasında dizlerin daha sağlıklı hareket edebilmesi veya sabit kalması gereken durumlarda destek alması için de kullanılmaktadır. Bisiklet sürmek, doğa yürüyüşleri, salon sporları, tırmanma, motorsiklet sporları gibi birçok sporda sporcular dizlik tercih etmektedirler.

Menisküs Dizliği

Kaval kemiği ve uyluk kemiği arasında bulunan C şeklindeki iki kıkırdak parça yastık görevi görmektedir ve bu parçalara menisküs adı verilir. Menisküsler sürekli hareket halindeki eklem ve kemiklerimizin aşınmaması için varlardır.

Dizdeki yanlış bir hareketle menisküsler yırtılabilir ve buna menisküs yırtığı adı verilir. Sporcularda, sürekli hareket edenlerde, kontrolsüz şekilde dizlerini bükenlerde menisküs yırtığı sıklıkla görülen bir vakadır. Menisküs yırtığının tedavisi ve cerrahi süreçlerinden sonra doktorlar dizlik kullanımı önerebilirler. Menisküs dizlikleri, dizlere binen yükü hafifletir ve daha kontrollü hareket edilmesini sağlar.

Ortopedik Dizlik

Ortopedik dizlikler, dizlerin yükünün hafiflemesi ve hareket esnasında daha kontrollü olmasını sağlamaktadır. Ortopedik dizlikler dizlerin ortopedik yapısını desteklerken bele ve ayaklara binen yükü de azaltmaktadırlar. Aynı zamanda diz ağrılarının hafiflemesine de yardımcı olurlar.

Yün Dizlik Çeşitleri

Yün dizlikler, özellikle romatizma gibi eklem hastalıklarında dizlerin sıcak tutulması ve tedavi sürecinin desteklenmesi için kullanılmaktadır. Sıcak tutulması gereken bölgeleri aynı zamanda hareket açısından desteklemektedir.

Koruyucu Dizlikler

Koruyucu dizlikler, dizleri hareket esnasında koruyan; herhangi bir temasta darbe almasını engelleyen dizliklerdir. Günümüzde hiçbir rahatsızlığın olmadığı durumlarda bile dizlerin anatomik yapısının hasar görmemesi için tehlike arz eden durumlarda önlem amaçlı koruyucu dizlikler kullanılmaktadır.

Yaylı Dizlikler

Yaylı dizlikler, tamamen dizleri baldır diz kapağı arkasından destekleyen dizlik çeşididir. Özellike baldırları destekleyerek diz üzerindeki baskıyı azaltır. Eklem sorunlarının azalmasını desteklerken hareket kabiliyetini kısıtlamaması ile kolay kullanımı vardır.

Termal Dizlik Modelleri

Termal dizlikler, yüne karşı vücudu reaksiyon gösteren, yün alerjisi olan, teni yüne karşı hassas olan kişiler için yün dizlik yerine kullanılabilen dizliklerdir. Romatizma gibi eklem hastalıklarının tedavisinde bölgenin sıcak tutulması için kullanılmaktadır.

Dizlik Fiyatları

Dizlik modellerine göre dizlik fiyatları farklılık göstermektedir. Kifidis mağazalarından ve www.kifidis.com.tr’den dizlik modellerine ulaşabilir, fiyatlarına hızlıca göz atarak ihtiyacınıza uygun dizliği hemen satın alabilirsiniz.