• 2000 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo
  • 14 gün içinde iade hakkı
  • Güvenli Alışveriş
24449 Ara Shoes Kadın Bot 3.5-8.0
GAU-SOF, BLACK - 01
%39 3,990.00 TL 6,590.00 TL
Hellica 05 Ac-Kifidis Anatomik Kadın Deri Bot 36-41
Siyah/Black 2738
%46 2,290.00 TL 4,290.00 TL
1112 Buckhead Bella Waterproof Kadın Kar Botu 36-40
Siyah\Black
1,669.90 TL

Kadın Bot

Ayakkabı seçerken mevsimine göre seçimler yapmak gerekir. Yazlık ve kışlık ayakkabı modelleriyle mevsim şartlarına uygun seçimler yapmak ayak sağlığı için de oldukça önemli bir konudur. Yazlık bir ayakkabı modelini kışın tercih etmek ne kadar yanlışsa, kışlık bir ayakkabı modelini de yazın tercih etmek bir o kadar yanlıştır. Kış mevsiminde özellikle bot tercih edilmektedir. Kadın botları tercih ederken hem görüntü olarak, hem ayak yapısına uygun hem de soğuk havalarda ayakları üşütmeyen modeller ön plana çıkmaktadır. Bot haricinde çizme, klasik ayakkabılar da kadınlar için her renkten ve modelden üretilmektedir. Uzun çizme, kısa çizme, topuklu çizme, uzun bot, kısa bot, postal bot  gibi çeşit çeşit kış mevsimine uygun kadın bot ve çizme modelleri vardır. Deri, süet vb. çeşitli malzemelerden yapılan son teknolojiden yardım alarak üretilen kadın botlarını kifidis.com.tr’de kolayca bulabilirsiniz.  Tarzınıza uygun Kifidis’in kadın bot modelleri ile siz de kış mevsimi için ihtiyacınız olan botlara sahip olabilirsiniz.

 

Kadın Bot Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Bot özellikle kış mevsiminde ve sonbahar mevsiminde tercih edilen bir ayakkabı modelidir. Yazın bot giymek ayaklarınızın terlemesine neden olur ve çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Bu yüzden doğru zamanda doğru ayakkabı tercihleri yapmak önemlidir. Kadın bot tercih ederken de dikkat edilmesi gerekilen bir takım faktörler bulunmaktadır.

Her ayakkabı modelinde olduğu gibi kadın bot ürünleri tercih ederken de ayak numaranıza ve ayak yapınıza uygun kadın botlarını tercih etmelisiniz. Aksi takdirde ayak sağlığınız zarar görebilir. Kendi ayak numaranızdan büyük veya küçük bot giymek uzun vadeli sağlık problemlerini beraberinde getirebilir.

Kış mevsiminde özellikle yağmur, kar, sert rüzgarlar ön plana çıkar. Yağmurlu bir havada tercih edeceğiniz kadın botu su geçirmeyen bir özellikte olmalıdır. Son teknolojilerden biri olan Gore-Tex membran tabanlar da tam ihtiyacınız olan su geçirmeyen bir taban özelliğine sahiptir. Kifidis’in geniş ürün kataloğundan su geçirmez tabanlı kadın botlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Sadece bot modelleri değil su geçirmeyen çizmeleri de tercih edebilirsiniz. Su geçirmez yağmur çizmeleri yağmurlu bir günde ayaklarınızı koruyacaktır. Ortopedik olma özellikleri ile de ayaklarınıza konfor sağlar. İç astarları sıcak tutan kumaştan üretilen yağmurda ayaklarınızı koruyacak tüm kadın bot ve kadın çizmeler Kifidis mağazalarında ve kifidis.com.tr’de sizleri bekliyor.

Kış mevsiminde yağmurdan sonra en sert geçen hava olaylarından birisi de kar yağışıdır. Karlı bir kış mevsiminde tercih ettiğiniz kadın botları hem rahat, hem kaymaz taban hem de su geçirmez olmalıdır. Eğer kaydırmaz tabanlı bir bot değilse kardan dolayı ayağınız kayıp düşebilirsiniz. Bu da ileri boyutta sağlık sorunlarına neden olabilir.

Ayaklarınızın yaz, kış, ilkbahar, sonbahar demeden her mevsim nefes alabiliyor olması önemlidir. Ayak sağlığınızın için tercih ettiğiniz modellerde buna da dikkat etmelisiniz. Kış mevsiminde kadın bot tercih ederken uzun süre ayaklarınızın kapalı kalacağını düşünmelisiniz ve buna göre tercihlerde bulunmanız tavsiye edilir.

Anatomik, ortopedik, çeşitli ayak problemlerine yönelik kadın bot modellerine Kifidis ile ulaşmak oldukça kolaydır.

 

Kadın Bot Modelleri

Kadın bot modelleri arasında en çok tercih edilen model çizmelerdir. Kadın çizmeleri, kadın botlarına göre daha şık bir görüntüye sahiptir. Tercih ettiğiniz topuk yüksekliğine göre birçok topuklu kadın çizme modellerini bulabilirsiniz. Bağcıklı bot, bağcıksız bot, chelsea bot vb. ürün skalası oldukça geniştir. Kış mevsiminde kadınların tercih edebileceği anatomik, ortopedik, ayak sağlığınıza uygun kadın bot modelleri için kifidis.com.tr’den alışverişinizi hemen yapabilirsiniz.