• 1500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo
  • 14 gün içinde iade hakkı
  • Güvenli Alışveriş
Kifidis-MN Philadelphia Boyunluk (Trakeostomisi Açık)
STD
395.00 TL
MPE01032 Miami Plus Destekli Boyunluk
STD
1,750.00 TL
Kifidis Eko Servical Boyunluk
STD
160.00 TL
VB 055 Kifidis Yarı Sert Boyunluk 9 Cm - Hopital
9 cm
225.00 TL
Kifidis Nelson Boyunluk
Ten
250.00 TL
Kifidis Philadelphia Boyunluk
STD
495.00 TL
MPE01013 Servikal Sabitleyici Destekli Boyunluk
STD
1,100.00 TL
1355 Thuasne C2 Servikal Boyunluk (Hopital)
7.5 CM
750.00 TL
1355 Thuasne C2 Servikal Boyunluk (Hopital)
11 cm
750.00 TL
1355 Thuasne C2 Servikal Boyunluk (Hopital)
9 cm
750.00 TL
2393 Thuasne C1 Classic Boyunluk
10 cm
480.00 TL
2393 Thuasne C1 Classic Boyunluk
8 cm
480.00 TL
2394 Thuasne C1 Anatomic Boyunluk
7.5 CM
900.00 TL
2394 Thuasne C1 Anatomic Boyunluk
9 cm
900.00 TL
2394 Thuasne C1 Anatomic Boyunluk
11 cm
900.00 TL
2392 Thuasne C2 Plus Boyunluk
7.5 CM
1,250.00 TL
2392 Thuasne C2 Plus Boyunluk
9 cm
1,250.00 TL
2392 Thuasne C2 Plus Boyunluk
11 cm
1,250.00 TL
2620 Thuasne Junior Ortel C-1 Boyunluk
6 cm
640.00 TL

Kullanışlı ve Konforlu Boyunluk Modelleri

Boyunluk ya da bir diğer adıyla servikal ortez, başı destekleyen ve boynu çevreleyerek sabit bir pozisyon almasını sağlayan medikal ürünlerdir. Boynun hareketlerini sınırlandırır. Böylelikle boyun kaslarının rahatlamasını sağlar. Boyun sağlığıyla ilgili yaşanan sorunların giderilmesinde günümüzde yaygın olarak kullanılır. İnsan anatomisinde boyun, oldukça önemli bir işlevi yerine getirir. Baş ve vücut arasındaki bağlantıyı sağlar. Aynı zamanda beyni besleyen hayati düzeyde önemli bazı damarların ve omurilik de yine boyundan geçer. Dolayısıyla boyun sağlığı, çoğunlukla ihmal ediliyor olsa da son derece önemlidir. Medikal boyunluk, boyun bölgesindeki sorunları ortadan kaldırmak amacıyla hareketi kısıtlar. Bu ise boyun problemlerinde sağlık ve bakım işlemlerinde etkili bir çözüm sunar. 

İşlevsel Boyunluk Modelleri ile Rahat Yaşamlar

Boyun bölgesi, insan vücudunda ve omuz çevresindeki en narin bölgelerden biridir. Postür ve duruş bozukluklarının meydana gelmesinde boyundaki sağlık sorunları da etkilidir. Ayrıca çeşitli kazalar nedeniyle de boyun bölgesinde bazı hasarlar meydana gelebilir. İşlevsel boyunluk modelleri, bu tarz durumlarda boynun eski sağlığını kazanması için özel olarak geliştirilmiştir.
Medikal boyunluk modelleri, oldukça geniş yelpazeli tasarıma sahiptir. Dolayısıyla ihtiyaçlara ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Model ve tasarımdan bağımsız olarak boyunluklar, mutlaka işlevsel özellikte olmalıdır. Özellikle acil hastaların transferinde ya da omurga çatlağı gibi ciddi sağlık sorunlarının tedavi edilmesinde kullanılan boyunluk modelleri, kolaylıkla ayarlanabilir özelliktedir. Bu tarz modeller, çeşitli mekanizmalar ile boyunluğun kademli olarak ayarlanmasını sağlar. 

Mekanizmalı Boyunluk Modelleri ile Kişiye Özel Kullanım Olanakları

Mekanizmalı boyunluk modelleri, klasik modellere oranla daha gelişmiş destek ve konfor sunar. Ayarlanabilir, kişiselleştirilebilir ve kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilir bir tasarıma sahiptir. Farklı mekanizma sistemleri ile çalışır. Kişiye özel kullanım imkanı sunar ve kişinin anatomik özelliklerine uygun niteliktedir.
Özellikle boyun bölgesindeki ciddi sağlık sorunlarının giderilmesinde ya da yaralının güvenli şekilde transfer edilmesinde kullanılır. Fonksiyonel özellikleriyle etkili bir kullanım sunar. Spor yaralanmaları, ameliyat sonrası iyileşme, kas spazmları ve omurilik yaralanmaları gibi sorunlarda boyun bölgesinin stabil bir pozisyon kazanması amacıyla kullanılabilir. 

Güçlü Yapı Sunan Boyunluk Modelleri ile Dayanıklı ve Uzun Ömürlü Kullanım

Güçlü yapı sunan boyunluk modelleri, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sunar. Güçlü ve sağlam malzemeden üretilmiştir. Boyunluk medikal çözümleri kapsamında farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek ölçüde geniş yelpazeli model çeşitliliğine sahiptir. Sağlam yapısıyla boyun bölgesini son derece etkin biçimde korur.
Tasarım bakımından şık ve modern bir görünüme sahiptir. Ergonomik tasarımı sayesinde kullanım kolaylığı ve rahatlık vadeder. Ekstra destek özelliğine sahip modeller mevcuttur. Ayrıca boyun düzleşmesi için boyunluk gibi doğrudan yaşanan boyun sağlığı problemine odaklanan tasarımlarla iyileşme sürecini destekler.  

Yıkanabilir Boyunluklar ile Pratik Kullanım Deneyimi

Boyunluk modelleri, işlevsel ve dayanıklı olmalarının yanı sıra farklı özelliklerle kullanıcı deneyimini yüksek standarda çıkartır. Yıkanabilir boyunluk modelleri, hijyenik ve uzun süreli bir kullanım sunar. Oldukça pratik bir şekilde kullanılabilir. Özellikle boyun sağlığının uzun süreli olarak korunması gereken durumlarda son derece etkili bir çözümdür.
Dolayısıyla boyunluk seçimi yaparken kullanım alışkanlıkları ve süresine yeterli düzeyde dikkat edilmelidir.  Ayrıca boyun fıtığı için boyunluk modelleri doğrudan bu problemin iyileşmesini destekleyecek özel bir tasarıma sahiptir. Bu doğrultuda boyunluk seçimi yaparken yaşadığınız sağlık sorunun nitelikleri ve boyutları da oldukça önemlidir.
Kifidis kalitesi ile boyun sağlığı sorunlarını en etkili şekilde önleyebilir, yaşadığınız problemlerin en hızlı şekilde kontrol altına alınmasını sağlayabilirsiniz. Kifidis ayrıcalıklarıyla ortopedik destekler çözümlerinden yararlanabilir, cazip boyunluk fiyatları ile ihtiyaçlarınız için en kaliteli medikal ürünlere düşük maliyetlerle ulaşabilirsiniz.