• 2000 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo
  • 14 gün içinde iade hakkı
  • Güvenli Alışveriş
0875 Thuasne LombaFirst Bel Korsesi
26 cm
2,950.00 TL
NWA 120 Kifidis-Chf Destekli Bel Korsesi
Gri-Lacivert
%28 490.00 TL 690.00 TL
MLE07001 Dorsoflex Dorsolomber Korse
STD
1,250.00 TL
UHP-500 Kifidis-Hrs Parmak Arası Vurmayı Önleyen Jel
STD
100.00 TL
Kifidis Dik Duruş Korsesi(Redresör)
Ten
499.00 TL
Kifidis-Syb Yün Kemer
Beyaz / Bianco
225.00 TL
Kifidis Isıtıcı Korse
Beyaz / Bianco
235.00 TL
Kifidis Isıtıcı Velkrolu Korse
Beyaz / Bianco
259.00 TL
Kifidis ThermoComfort Yün Korse
Beyaz / White
330.00 TL
Kifidis Abdominal Korse
21 cm
490.00 TL
Kifidis Abdominal Korse
27 cm
550.00 TL
Kifidis Standart Bel Korsesi
Siyah / Nero
690.00 TL
Kifidis Hafif Unibelt Korse
Ten
485.00 TL
Termosakral Korse
STD
495.00 TL
MAE07004 Lumboflex Pnömatik Bel Korsesi
STD
950.00 TL
MEE07093 Lumboflex Light Bel Korsesi
STD
850.00 TL
MEE07098 Çelik Balenli Germe Bantlı Lomber Korse
Bej / Beige
795.00 TL
7680 Thuasne Dynacross Bel Korsesi
Beyaz / White
2,950.00 TL
7685 Dynacross Activity Bel Korsesi
STD
3,250.00 TL
0801 Thuasne LombaPro Comfort Korse
Gri / Grey
3,150.00 TL
7010 Thuasne Dynabelt Karın Korsesi
16 cm
1,900.00 TL
7010 Thuasne Dynabelt Karın Korsesi
26 cm
1,900.00 TL
7014 Thuasne Dynabelt Thoracic
STD
1,199.00 TL
2700 Thuasne Stomex Karın Destek Korsesi
STD
3,675.00 TL

Destek ve Konforun Mükemmel Buluşması: Korse Çeşitleri

Korseler, genel olarak vücudun zayıf ve sıkı bir görünüm elde etmesi amacıyla tercih edilen ürünlerdir. Bununla birlikte bu tür ürünler,  medikal amaçla da kullanılır. Özellikle postür ve duruş bozukluklarının giderilmesinde etkilidir. Sırt desteği sağlayarak vücudun uygun pozisyona sahip olmasında önemli bir rol oynar. Ayrıca doktor tavsiyesi ile de kullanılabilen medikal bir üründür. Medikal korseler, oldukça geniş yelpazeli çeşitliliğe sahiptir ve birçok farklı amaç doğrultusunda kullanılabilir. Fakat genel anlamda bu tür ürünlerin kullanım amacını medikal ve estetik taleplerin karşılanması amacıyla iki şekilde kategorize etmek mümkündür. Destek ve konforun mükemmel buluşması korse çeşitleri, gündelik yaşamı çok daha konforlu hale getirir. 

Doğru Duruş, Güçlü Destek: Korseler ile Aktif ve Konforlu Yaşam

Korse, temel olarak bir çeşit kılıftır. Dışarıdan vücudu kaplayarak kullanım amacı doğrultusunda ihtiyaca cevap verir. Bir tür vücut kılıfı olarak düşünülen ürün, birçok farklı çeşide ev sahipliği yapar. Hamilelik sonrası korse modelleri, doğrudan hamilelere yönelik tasarlanır. Gebelik sonrasında meydana gelen vücut sarkmaları ya da kusurlarını önleme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda bu ürünlerin omuz desteklerine benzer şekilde fiziksel rahatlamayı sağlama amacıyla kullanıldığı söylenebilir
Ayrıca doğum sonrası korseleri, karın bölgesindeki sarkmaların önlenmesi amacıyla medikal ihtiyaçlar doğrultusunda da kullanılabilir. Sarkmaları azaltır ve cildi toparlar. Gebelik sonrasında kadınlar tarafından fazlasıyla tercih edilir. Özellikle doktor tavsiyesi ve sağlıklı beslenme düzeni ile birlikte kullanılan korse bel ve çevresini arzu edilen standartlara ulaştırma konusunda da destekleyicidir. 

Gündelik Yaşamda Rahatlık Sunan Isıtıcılı Korseler 

Isıtıcılı ya da termal korseler, soğuk hava şartlarında vücut ısısının korunmasını sağlar. Ortopedik destekler arasında medikal amaçla kullanılabilen bu tür ürünler, kasların sıcak tutulmasında rol oynar. Özellikle kas sağlığı problemi olanlar için bu modeller, etkili bir çözüm yöntemidir. Çoğunlukla erkek korse modelleri termal özelliğe sahiptir.
Kadın korse çeşitleri ise medikal gereklilikleri karşılamanın yanı sıra estetik açıdan da uygun vücut görünümü vadeder. Vücudu bütünlemesine saran ürünler, vücudu destekler. Cerrahi uygulamaların dışında ısıtıcılı kolyeler, bel sağlığı sorunlarının tedavisinde de yaygın olarak tercih edilir. Özellikle düşük sırt ağrılarının giderilmesinde etkilidir.
Isıtıcı özelliğe sahip olan modeller, kişilerin gündelik yaşamı çok daha rahat hareket etmelerini de sağlar. Günlük yaşamı çok daha konforlu hale getirir. Ergonomik ve fonksiyonel tasarımı ile aynı anda estetik ve medikal beklentilere cevap verebilir. Vücudun dik ve olması gerektiği gibi bir duruş pozisyonu kazanmasını destekler. 

Çeşitli Bölgeleri Destekleyen Korseler ile İhtiyaca Özel Kullanım Olanakları

Korse, birçok farklı amaç doğrultusunda kullanılabilen son derece fonksiyonel giyim ürünleridir. Temel anlamda medikal ve estetik ihtiyaçlara cevap bulma amacıyla tercih edilir. Doktor tavsiyesi ile ya da kişinin estetik beklentilerine uygun şekilde kullanılmaları mümkündür. Bununla birlikte ürünlerin her biri, aynı zamanda vücudun farklı bölgeleri için özel olarak tasarlanır.
Bel korseleri; kronik bel ağrıları, fıtık veya benzeri türden bel problemlerinin tedavi edilmesinde kullanılan medikal ürünlerdir. Karına uygun modeller ise genellikle cerrahi uygulamalardan ya da gebelikten sonra kullanılır. Ayrıca boyundaki sağlık sorunlarının kontrol altına alınması için de özel olarak tasarlanmış çeşitler mevcuttur.
Boyun için olan modeller, bu bölgede ortaya çıkan fiziksel problemlerin giderilmesinde etkili bir çözümdür. İncinme, tutulma ve benzeri türden sağlık sorunlarının kontrol altına alınmasını sağlar. Tüm bu farklı modeller, korse fiyatları üzerinde de belirleyicidir. Ürünün malzeme özelliği ve türü fiyatları etkileyen önemli bir faktördür.
Kifidis kalitesi ile medikal ya da estetik gerekliliklere uygun olarak geniş yelpazeli modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Birbirinden farklı tasarım, model ve çeşitliliğe sahip olan bu ürünler, Kifidis ayrıcalıklarıyla gündelik yaşamınıza konfor ve estetik katacaktır.