• 1500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo
  • 14 gün içinde iade hakkı
  • Güvenli Alışveriş
1303 Thuasne Biflex Hopital 16+ 10cm x 4m
STD
840.00 TL
3720 Mobiderm Bandaj (10 cm x 3m)
STD
2,250.00 TL
3710 Mobiderm Plaka (33cm x 1m - 15x15mm)
STD
2,100.00 TL

Varis ve Ödem Bandajları

Bacak toplardamarlarının genişlemesi, normalinden daha uzun ve kıvrımlı hale gelmesine varis adı verilmektedir ve bacakta belirgin kılcal damarlar olarak kendini gösterir.

Varis tedavisinde hem içten damarlardaki kılcallaşmanın tedavi edilmesi gerekirken hem de cilt yüzeyindeki varis yaralarının tedavi edilmesi gerekmektedir. Varis yaraları için de ayaklara ve bacaklara genellikle dörtlü bandaj sistemi uygulanmaktadır. Dörtlü bandaj sistemi için kompresyon bandajları kullanılır.

Varis ve ödem bandajlarının fiyatı; uzunluk ve genişliklerine, kullanım alanlarına, kullanılan materyalin kalitesine, markasına göre değişmektedir. Sizin için en doğru varis ve ödem bandajını doktorunuz varis ve ödem seviyesine, tedavinin seyrine, kullanım süresine göre tavsiye edecektir. Doktor tavsiyesinin dışında kalan bandajların tercih edilmemesi son derece önemlidir çünkü bacaklarınıza ve ayaklarınıza basınç yapacak kritik bir medikal sağlık ürünü seçmektesiniz. Bu nedenle varis bandajı fiyatından ziyade kullanım amacınıza tam uygun bir ürün kriteri bakmanız tedavi sürecinizin doğru seyretmesi için oldukça önemlidir.

Varis Bandajı

Varis bandajı, özellikle bandaj yaralarının sarılması için kullanılan ürünlerdir.Bacaklarda kompresyon uygulayan varis bandajları elastik olan bandajlar ve elastik olmayan bandajlar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Bacaklarda ideal basıncı sağlayan varis tedavisinde, DVT’de, ödemlerde, lenf ödemlerde kullanılan bandajlar gerilerek ideal basınca ulaşır ve varisin azalması için destekte bulunur.

Ödem Bandajı

Bacaklarda oluşan ödemin tedavisinde bacaklara kademeli olarak basınç uygulayan ödem bandajları tedavi esnasında ve sonrasında kullanılan bandajlardır. Venöz yetersizlik, varis, hipodermatit, bacak ülseri, varikoz egzama tedavilerinde kullanılabilir. Venoz trombozun önlenmesi ve tromboz sonrası sendromun önlenmesi için de kullanılabilmektedir.

 

Ödem bandajları doktor kontrolünde ödemli bölgeye basıncın uygulanması işlevine göre sarılmalıdır ve tedavinin gerektirdiği süre boyunca kullanılmalıdır.

Lenf ödem Bandajları

Lenf ödem tedavilerinde varis bandajları, ödem bandajları, lenf ödem bandajları ve ve mobiderm bandajlar, mobiderm plakalar tedavinin seyrine göre tercih edilebilmektedir.

Mobiderm bandajlarda homojen olmayan küp şeklindeki süngerler üzerine sarılan biflex bandaj ile lenf ödemli bölgeye baskı uygularlar. Uygulanan düzensiz basınçlar lenf drenaj masajı etkisi yaratarak ödemi alır.

Mobiderm plakalar, daha küçük bölgeler için küçük yapıdadır ve bandaj ile lenf ödemli bölgeye sarılarak düzensiz basınçlar uygular.

Ayaklarda, bacaklarda ve lenf ödem bandajları kollarda kullanılabilmektedir.

Lenf ödem bandaj fiyatı kullanılacak ürünlere göre değişmektedir. Bandajlar, biflex bandajlar, mobiderm bandaj fiyatları ve mobiderm plaka fiyatları farklılık göstermektedir.

Ayak Ödem Bandajları

Ayak ödemleri, ayağın varis, DTV, lenf ödem gibi birçok süreçte ödem toplaması sonucu ödemli bölgenin rahatlaması için kullanılmaktadır. Biflex bandajlar, varis bandajları ve çorapları, ayakta lenf ödemde mobiderm plakaların hepsi doktor önerisinde ve kontrolünde kullanılabilmektedir.

Diz Ödem Bandajları

Diz ödem bandajları diz bölgesinde kılcal damarların artması, ödem toplaması, varis görülmesi, bacakların şişmesi sonucunda doktor tavsiyesi üzerine kullanılan medikal bandajlardır. Bacaklara belli kademelerde düzenli veya düzensiz basınç yapacağından dolayı doktor tavsiyesi olmadan diz ödem bandajları kullanılmamalıdır.

Varis bandajları ve ödem bandajlarının çeşitlerine Kifidis mağazalarından ve www.kifidis.com.tr web sitesinden ulaşabilir, ihtiyacınıza uygun olanı hemen satın alabilirsiniz.