• 1500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo
  • 14 gün içinde iade hakkı
  • Güvenli Alışveriş
S218503 Scholl Flight Socks
Siyah / Nero
395.00 TL
Skywalk Unisex Uçuş Çorabı
BLU-BLAU-LACİVERT TONU
819.00 TL
Skywalk Unisex Uçuş Çorabı
Siyah / Nero
819.00 TL
Skywalk Unisex Uçuş Çorabı
Antrasit / Anthracite
819.00 TL
Skywalk Light Gümüş İyonlu Dize Kadar Dinlendirici Çorap
Siyah / Nero
589.00 TL
Skywalk Light Gümüş İyonlu Dize Kadar Dinlendirici Çorap
Antrasit / Anthracite
589.00 TL
Skywalk Light Gümüş İyonlu Dize Kadar Dinlendirici Çorap
NOTTE - Lacivert
589.00 TL
Skywalk Light Gümüş İyonlu Dize Kadar Dinlendirici Çorap
Beyaz / Bianco
589.00 TL
S218502 Scholl Flight Socks
Siyah / Nero
395.00 TL

Seyahat Çorapları

Uzun yolculuklar yapan kişilerin, sürekli oturmaktan dolayı bacakları hareketsiz kalmaktadır. Özellikle seyahat işinde çalışan kabin memuru gibi görevleri olan kişiler, yolculuk esnasında saatlerde hareketsiz oturmak zorunda kalmaktadırlar.

Seyahat çorapları, kompresyon özelliğine sahip dikişsiz çoraplardır. Yolculuk çorabı olarak da bilinen seyahat çoraplarının dikişlerinin olmaması, bacaktaki kumaşın baskısını ve rahatsız edici özelliğini önlemekle birlikte konfor sunmaktadır.

Seyahat boyunca hareketsiz kalan bacakların kan pıhtılaşması ve DVT olarak bilinen sağlık sorunlarının belirtilerini göstermesi muhtemeldir. Bu nedenle uzun yolculuk yapan kişilerin rahat seyahat çoraplarını tercih etmesi gerekmektedir ve rutin aralıklarla yıl içinde seyahat çoraplarını yenilemeleri önerilir.

Seyahat çorapları kompresyon özelliği ile bacaklara kademeli olarak baskı uygulayarak kan akışını hızlandırmaktadır ve en çok ayak bileklerine baskı uygulamaktadır. Bu nedenle seyahat çoraplarının formunu kaybetmeyen yapıda veya en uzun süre ile kalitesini koruyan yapıda olması oldukça önemlidir ki bacaklara yapacağı baskının şiddeti sağlığı olumsuz etkilemesin.

Uzun Yolda Hangi Çorap Kullanılmalı?

Uzun yolculuklarda öncelikle hareketsiz kalınacak süre göz önünde bulundurularak çorap seçimi yapılmalıdır. Hareketsiz kalan bacaklar ve ayak bileklerindeki yük direkt olarak ayak tabanında toplanmalıdır. Hareketsiz kalan bacakların kan akışı da seyahat süresi boyunca yavaşlamaktadır.

Seyahat çoraplarında öncelikle çorabın kumaş yumuşaklığı ve hava geçirme özelliğine dikkat edilmelidir. Seyahat çoraplarının yumuşak kumaşa sahip olması, bacak ve ayak yüzeyinin seyahat boyunca rahat bir hisse sahip olmasını sağlayacaktır.

Seyahat çoraplarında ipin sert olması bacaklarda kaşıntıya neden olabilir. Aynı zamanda uzun süre boyunca bacakları ve ayakları sıkan bir çorap bir de sert ipe sahip olursa kan akışını ekstra yavaşlatacağı için tercih edilmemelidir. Uzun süren seyahatlerde ayak bileklerine basınç yapan ve kademeli olarak bacaklara basınç yaparak kan akışını hızlandıracak seyahat çorapları tercih edilmelidir.

Özellikle uzun yolculuklar yaptıktan sonra bir de gezgin olarak gezecek, işi nedeniyle yolculuk sonrasında sürekli aktif hareket edecek kişilerin seyahat çorabı kullanması son derece önemlidir. Çünkü seyahat boyunca hareketsiz kalan ve kan akışı yavaşlayan bacakların bir anda yoğun tempo ile hızlı kan akışına sahip olması sağlık açısından olumsuz etkilere neden olabilir. Bu nedenle seyahat esnasında hareketsiz kalan bacakların seyahat çorabı ile kan akışının stabil tutulması önemlidir.

Rahat Seyahat Çorapları

Seyahat çoraplarının rahatlığını kullanılan materyaller ve şekilleri sağlamaktadır. rahat seyahat çorapları dikişsiz veya parmak uçlarını ve bilekleri rahatsız etmeyecek dikişlere sahip olmalıdır. Seyahat çorapları; terletmeyen, ayakların ve bacakların nefes almasını sağlayan kumaşlardan imal edilmiş olmalıdır. En rahat seyahat çorabı ise bacaklardaki ve ayaklardaki kan akışını düzenli olarak sağlayan, hareketsiz kalınan uzun zamanlara rağmen bacaklara kademeli baskı uygulayan çoraplardır.

Uçuş çorabı olarak da bilinen seyahat çoraplarının seyahat esnasında her iki ayakta da giyilmesi önemlidir. Rahat bir seyahat çorabı hemen gevşemez, aynı zamanda bacaklarda ve ayakta sıkarak rahatsız edici bir baskı uygulamaz. Seyahat çorabının rahat olduğunu kolay giyilebilir olmasından anlayabilirsiniz. Eğer seyahat çorabını giyerken veya giydikten hemen sonra ağrı hissediyorsanız rahat bir seyahat çorabı tercih etmediğinizi anlayabilirsiniz.

Rahat seyahat çoraplarını, güvenilir markalardan seçtiğimiz ürün çeşitlerimiz arasından tercih edebilirsiniz. Kifidis mağazaları ve www.kifidis.com.tr’den size en uygun seyahat ve uçuş çoraplarını hemen satın alabilirsiniz.