• 1500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo
  • 14 gün içinde iade hakkı
  • Güvenli Alışveriş
KP50 Kifidis-Kids İlk Adım Unisex Çocuk Deri Ayakkabı 19-23
Düz Beyaz
1,799.00 TL
GT12-V2 Kifidis-Kids İlk Adım Erkek Çocuk Deri Ayakkabı 20-24
Lacivert Deri
1,699.00 TL
KP53 Kifidis-Kids İlk Adım Unisex Çocuk Deri Ayakkabı 19-23
Ket Nubuk
%28 1,279.00 TL 1,799.00 TL
GA22010 Kifidis-Kids İlk Adım Erkek Çocuk Deri Ayakkabı 19-25
Lacivert Deri
1,699.00 TL
KP50 Kifidis-Kids İlk Adım Unisex Çocuk Deri Ayakkabı 19-23
Düz Lacivert
1,799.00 TL
GA22010 Kifidis-Kids İlk Adım Erkek Çocuk Deri Ayakkabı 19-25
Beyaz Deri
1,699.00 TL
GV003 Kifidis Paplus İlk Adım Erkek Çocuk Deri Ayakkabı 18-25
Beyaz Deri
1,799.00 TL
GV003 Kifidis Paplus İlk Adım Erkek Çocuk Deri Ayakkabı 18-25
Kot Deri
1,799.00 TL

Erkek Bebek İlk Adım Ayakkabısı 

 

Kifidis anatomik ayakkabı denilince akla gelen gelen ilk markadır. 1919 yılında kurulmuş kurulduğu günden bu yana kullanıcılarının ayak sağlığını düşünen ayakkabılar üretmek için durmadan çalışmıştır. Ortopedi ve medikal alanlarda adını duyuran Kifidis, çocuk ayakkabısı için yaptığı çalışmalarla ilk adım ayakkabısının bebekler için en uygun modelini üreterek diğer markalara da öncülük etmiştir. Anatomik ayakkabının sanıldığının aksine sert değil yumuşak yapıda üretilmesi gerektiğini savunmuş ve bugün ki anatomik ayakkabı yapısını oluşturmuştur. Hala Türkiye'de bebeklerin ayakları için birebir doktorlar ile konuşarak çalışan ve doktor tavsiyesi ile özel ayakkabı tabanları üreten bir markadır. 

Kifidis kids erkek çocuk ilk adım ayakkabılarını bebeğiniz için gönül rahatlığı kullanabilirsiniz. 

 

Anatomik & Ortopedik Erkek Bebek İlk Adım Ayakkabısının Önemi 

 

Bebeğinizin ilk adımları sizin de onlar için başladığınız yolculuğun ilk adımıdır. Çocukların sağlıklı gelişimi her ebeveyn için kuşkusuz en önemli konudur. Erkek çocuk ilk adım ayakkabısı seçimi yaparken mutlaka araştırmalar yapmalısınız. İlk adım ayakkabısının kullanımı için acele etmemelisiniz çocuğunuzun gelişimine göre değişiklik gösterse de genellikle ilk adım ayakkabısı kullanımı 2 yaşından önce olmamalıdır. Ev içerisinde ayakkabı giydirilmemelidir. Sürekli ev içerisinde ayakkabı giydirilir ise bebeğin ayakları aşırı terleyecek ve dar bir kalıp içerisinde ayak yapısının gelişimi kısıtlanacaktır. Eğer ilk adım ayakkabısı erkek çocuk modellerinde malzemeye dikkat etmez sadece şıklık ararsanız bebeğin ayaklarında sorunlar yaşayabilirsiniz. Lakin yanlış seçilen ilk yürüyüş ayakkabıları çocuklarda düz taban ve ayak sarılığı hastalıklarına sebep olabilir. İlk adım ayakkabısı erkek bebek modellerinde seçiminizi Kifidis mağazalarında yapabilirsiniz. Bebeğinizin ayağında doktor tanısı ile konulmuş bir taban sorunu var ise mutlaka Kifidis ekibine bu durumu aktarabilir en doğru ayakkabı seçimi için destek alabilirsiniz. 

 

Erkek Çocuk İlk Adım Ayakkabısı Nasıl Seçilmeli?

 

Erkek çocuk ilk adım ayakkabısı ortopedik yapılı yani literatür dili ile anatomik yapılı ürünlerdir. Doktor tanısı konulduktan sonra tabanlarda gelişimi destekleyici ekstra bir şekillendirme yapılacak ise bebeğe özel ayakkabılar yaptırabilirsiniz. Bu tür özel yapım ayakkabılara ortopedik ilk adım ayakkabıları denilmektedir. Çocuğunuzun ayak gelişiminde tanısı konulmuş bir gelişim bozukluğu yok ise anatomik yapıdaki Kifidis erkek çocuk ilk adım ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. 

Tercih yaparken bebeğinizin ayağını kavradığından emin olunuz. Kavraması önemlidir ancak sıkmaması da gerekir. Cm bilgisini Kifidis online sitesinden alarak en doğru bedendeki ilk adım ayakkabısını sipariş edebilirsiniz. Bebeğiniz ilk adımlarını atmaya çalışırken bedenini taşımakta güçlük çeker bu sebeple ayakkabılar olabildiğince hafif yapıda olmalıdır. Ayakkabıların ağırlığı sebebiyle sürekli düşmemelidir bu durum bebeğin çabuk vazgeçmesine neden olabilir. Psikolojik açıdan bebeğin cesaretini ve özgüvenini desteklemelisiniz. Nefes alan yapıda olmalıdır. Bebeğinizin ayakları anatomik yapısı nedeniyle fazla terler. Ayak sağlığı açısından nefes alan ilk adım ayakkabıları seçmelisiniz. Çocuğunuzun ayak yapısına göre şekil alan gelişini engellemeyecek modeller tercih etmelisiniz. İlk adım erkek bebek ayakkabısı modelleri için sorularınız olur ise whatsapp hattından Kifidis ekibine ulaşabilir özel destek alabilirsiniz. 

 

Kifidis Erkek Bebek İlk Adım Ayakkabıları

 

Erkek bebek ilk adım ayakkabısı fiyatları Kifidis tarafından anne ve babaların bütçelerine uygun olacak şekilde hesaplanır. Kifidis ilk adım ayakkabıları hem kalite hem de uygun fiyatlı olması yönünden birçok annenin tercihidir. Sektörün en çok tercih edilen ve sağlıklı ilk adım ayakkabılarını bünyesinde toplayarak sevenlerine geniş bir ürün yelpazesi sunmayı başarmıştır. Chiquitin markası ispanyada üretilen gerçek deriden oluşan ilk adım ayakkabılarıdır. Paplus markası ve Kifidis Kids markaları ise dana derisinden üretilmiş olmasının yanı sıra esnek ve hafif taban yapısıyla bebeğinize sağlıklı ayak gelişi sağlar. Giydirilmesi ve çıkartılması kolay modeller üretilmektedir. Üretimi yapılan tüm Kifidis çocuk ayakkabılarına düzenli olarak ftalat, azo boya, nikel ve krom gibi maddeler üzerine test edilmektedir. Türkiye’nin her yerinden satın alabilir hızlı kargo sistemiyle ürünlere hemen ulaşabilirsiniz.