• 1500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo
  • 14 gün içinde iade hakkı
  • Güvenli Alışveriş
W10261 Igor Bimbi Hello Kity Unisex Çocuk Yağmur Çizmesi 23-28
Lacivert/003 Marino
%25 929.90 TL 1,239.90 TL
W10274 Tokio Unisex Çocuk Yağmur Çizmesi 24-33
Pembe/Maquillaje
%25 674.90 TL 899.90 TL

 Çocuk Çizme

Kış aylarında çocukların ayak ve bacaklarının soğuktan korunması için üretilen çocuk çizme modelleri, rengarenk çeşitleri ve anatomik ayak yapısına uygun tasarımları ile çocukların hareketli ve enerjik yapılarına da uyum sağlıyor.

Çocuk çizmeleri modelleri deri çocuk çizmeleri, süet çocuk çizmeleri, çocuk kar çizmeleri, çocuk yağmur çizmeleri olarak birçok model ve çeşide ayrılıyor. Çocuk çizmelerinin modelleri kullanım amaçlarına göre şekillenirken aynı zamanda kullanım alanları, ülkeler ve iklim şartlarına göre de değişiklik gösteriyor.

Çocuk Çizme Modelleri ve Fiyatları

Çocuk çizme fiyatları, çocuk çizmelerinin modellerine ve kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişmektedir. Çocukların ayak sağlığının korunması için çocuk çizmelerinde kullanılan boyaların, kumaşların ve taban yapılarının sağlık koşullarına uygun olması gerekmektedir. Kifidis mağazalarında ve kifidis.com.tr’lerde yer alan çocuk çizme modelleri Avrupa Sağlık Örgütü tarafından onaylanan çocuk çizmeleridir.

Her yaşta çocuklar için tercih edilen unisex çocuk çizme modelleri hem kız çocukları hem de erkek çocukları için ayak yapılarına uygun üretilmektedir. Sade şık modelleri ile her yaştan çocuk için unisex çizme modelleri olarak tercih edilebilmektedir.

Kifidis Relaxshoe Çocuk Kar Botu modelleri, erkek ve kız çocukları için hem karlı hem de çok yağışlı havalarda kullanım imkanı sunuyor. Su geçirmez materyalleri, yumuşak ve esnek tabanları ile zorlu hava şartlarında bile çocukların rahat adım atmalarına imkan veriyor. Dış tabanda yer alan yer tutucu özelliği sayesinde ıslak zeminlerde çocukların kaymalarını önlerken, zemine daha rahat basmaları için de destek sağlıyor. Ayak tabanını destekleyen kıvrımlı yapısı ve hafif taban özelliği ile yürürken çocukların beline yük binmesini engelliyor.

Çocuk Yağmur Çizmeleri

Çocuk yağmur çizme modellerinin birçok özelliğe sahip olması gerekse de en önemli özellikleri ıslak zeminde kaymaması ve suya dayanıklı olmasıdır. Bazı çizmelerde kullanılan sert ve naylon malzemeler suya dayanıklı gibi görünse de çocukların ayaklarının terlemesine ve hava almamasına, bu nedenle üşümesine de neden olmaktadır. Çocuk yağmur çizmesi seçerken en çok ayakların nefes almasını destekleyen yüzeye, ıslak zeminde kaymayan dış taban yapısına, suya dayanıklı olmasına önem verilmelidir. Aynı zamanda yağmurlu havalarda çok fazla çamur olacağı için çocuk yağmur çizmeleri hızla kirlenecektir. Bu nedenle yağmur çizmesi seçerken kir tutmayan materyallere sahip olması oldukça önemlidir.

Söz konusu çocuklarımızın ayak sağlıkları olduğunda kullanılan materyallerin kansorejen madde içermemesi, ayakların anatomik yapısının olumsuz etkilenmemesi için önemlidir. Aynı zamanda esnek ve yumuşak yapıya sahip olması ise her adımda daha rahat etmelerini sağlamaktadır.

Çocuk yağmur çizmelerinin ayaklarını üşütmemesi için ısıyı koruyan malzemelerden ve iç materyalleri yünlü veya polar olmalıdır. Sadece su geçirmez özelliği olan yağmur çizmeleri zamanla ayağın üşümesine, yoğun ısı alışverişi ile çocukların ayaklarının terlemesine neden olabilir. Bu da erken yaşta mantar enfeksiyonu gibi birçok hastalığa sebebiyet verebilir. Bu nedenle terletmeyen iç yapıya sahip çocuk yağmur çizmeleri tercih edilmelidir.

Kifidis mağazalarında ve kifidis.com.tr’de yer alan unisex çocuk yağmur çizmelerini kız çocuklarınız ve erkek çocuklarınız için güvenle satın alabilir, onlarca renk ve model arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz. Kifidis mağazalarında  yer alan tüm çocuk yağmur çizmeleri çocuklarınızın sağlığı ve rahat yürümeleri düşünülerek seçilmiş ve ürünlerimizin arasına eklenmiştir.