• 1500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo
  • 14 gün içinde iade hakkı
  • Güvenli Alışveriş
F-55 Parmak Arası Koruyucu Silikon Jel
IKILI
150.00 TL
270 Silikon Jel Parmak Şapkası
STD
115.00 TL
280 Silikon Jel Parmak Yüzüğü
STD
109.00 TL
F-50-03/04 Trikolu Silikon Jel Parmak Yüzüğü
STD
183.00 TL
250 Silikon Jel Parmak Makarası (Çift)
STD
105.00 TL
F-42-46/47 Kumaş Kaplı Jel Metatars & Halluks Valgus Koruyucu
STD
395.00 TL
F-42-54 Bunyon Koruyuculu Parmak Makarası
STD
159.00 TL
220 Silikon Jel Bunyon Koruyucu
TEK
112.00 TL
170 Pedag Fıxı Kaymayı Önleyen Jel
STD
179.00 TL
290 Ayakkabı Vurmasına Karşı Silikon Jel Koruyucu
STD
120.00 TL
F-49-07 Ayakkabı Vurukları İçin Jel Yastıklar
STD
120.00 TL
F-42-06 Kumaş Kaplı Jel Hallux Valgus Koruyucu
STD
309.00 TL
360 Kifidis-LG Yapışkanlı Silikon Koruyucu Bant
STD
69.00 TL
230 Silikon Jel Çekiç Parmak Yastığı
STD
214.00 TL
GBC-100F Silikon Jel Metatars Yastığı
STD
200.00 TL
378 Solos Flip Tip Parmak Arası Vurmayı Önleyen Jel
STD
217.00 TL
UHP-500 Kifidis-Hrs Parmak Arası Vurmayı Önleyen Jel
STD
100.00 TL
1781 Pedag Floppy Parmak Arası Vurmayı Önleyen Jel
STD
159.00 TL
F-73-00 Kaymayı Önleyen Silikon Jel Metatars Yastığı
STD
139.00 TL
8147 Berkemann Bunyon Yastığı
STD
485.00 TL
770 Party Feet Parmak Arası Vurmayı Önleyen Jel
STD
%23 129.00 TL 169.00 TL

Silikon Ayakkabı Tabanı

Silikon ayakkabı tabanı, ayak koruyucu ürünler arasında yer almaktadır. Topuklar, ayakların ön kısımları için kullanılanlar, ayakkabı vurmasını engellemek için koruyucu bantlar, ayak kemiğinin bozulmasını önleyen tabanlıklar, parmak şapkası şeklinde olan koruyucu ayak ürünleri ile silikon ayak tabanları günümüzde çok geniş seçenekleri olan ayak bakım ve koruma ürünleri arasında yer almaktadır.

Silikon Tabanlık Çeşitleri

Silikon tabanlıkların; ayak tabanlıkları, parmak tabanlıkları, parmak arası tabanlıkları, arklı silikon tabanlıklar, boy uzatan silikon tabanlıklar, ayak kemiğini düzeltici silikon tabanlıklar, ortopedik silikon tabanlıklar olarak birçok çeşit ve modelleri ile her amaca göre farklı seçenekleri bulunmaktadır.

Silikon tabanlık denilince akla ilk gelen tabanlık çeşidi topukların altına yerleştirilen silikon topuk tabanlığıdır. silikon topuk tabanlıkları gün içinde ayağa binen yükü ve ayağın yer ile her temasında aldığı darbeyi rahatlatmak amacı ile kullanılmaktadır.

Ayakların ön kısmına, parmak altı tarafına konularak kullanılan kaydırmaz silikon topuk tabanlıkları ise özellikle topuklu ayakkabı tercih edenlerin ayaklarının kaymasını önlerken rahat ve yumuşak bir zemin oluşturmaktadır. Kaydırmaz silikon tabanlıklar, ayakların öne kayması sonucunda oluşan parmakların ön kısmının ayakkabı ile sürtünmesini engelleyerek ayak parmaklarında su kabarcıklarının oluşmasının önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Parmak arası silikon tabanlık çeşidi ise, özellikle yaz aylarında giyilen parmak arası terlik, parmak arası sandalet tabanlarının ayakları ve parmak arasını tahriş etmemesi için koruyucu yastık görevi görmektedir.

Ayakkabı vurmaları için tedbir amaçlı kullanılan silikon yan yastıklar da silikon tabanlıklar arasında yer almaktadır. Ayakkabıların yan kısmına yapışan bant şeklinde silikon yastıklar gün içinde ayakkabının vurma ve sürtünme yaptığı alanlar ile ayak arasına bariyer oluşturmaktadır. Aynı zamanda ayakkabı içinde ayak anatomisine göre alçaklık oluşturan alanlara da yapıştırarak küçük alçak alanlar için yükselti oluşturması amacı ile de kullanılabilir.

Ortopedik Silikon Tabanlık

 

Ortopedik silikon tabanlıklar, ayaklarında ortopedik sağlık sorunu olanların veya ortopedik sağlık sorunu yaşamak istemeyenlerin tercih ettikleri silikon ayakkabı tabanlıklarıdır. aynı zamanda terlikler için silikon tabanlık olarak da tercih edilebilir.

Hallux Valgus kemiğinin büyümesi sonucunda ortopedik olarak rahatsızlık yaşayanların en çok tercih ettiği silikon tabanlıklardan biri olan Hallux Valgus Koruyucu silikon tabanlık, ayakların alt kısmından üst kısmına bandaj olarak sarılan dış yapısı ve Hallux Valgus kemiğinin büyümesini ve ayakkabı ile temasını engelleyen silikon iç yapıları ile ortopedik rahatlık sağlayan silikon tabanlıklardandır. Kifidis’in özel ürünlerinden olan Kumaş Kaplı Jel Hallux Valgus Koruyucu, bunyon bölgesine masaj yaparak rahatlamasını sağlarken aynı zamanda basınçtan korumaktadır.

İçe basma önleyici silikon tabanlıklar, ortopedik olarak içe basma sorunu bulunan kişilerin ayak iç kısımlarını destekleyerek yürürken içe basmanın önlenmesine yardımcı olmaktadır. İçe basma eğilimi gösteren ayak tabanı bölgesinin altında yastık şeklinde yükseklik oluşturan içe basma önleyici ayakkabı tabanlıkları ayakların zamanla içe basma eğiliminin azalmasına da katkı sağlamaktadır.

Tarak kemiği ağrıları yaşayanlar için silikon metatars tabanlıkları, metatars bölgesindeki yanma ve ağrı hissinin hafiflemesini sağlamaktadır. Özellikle uzun süre ayakta duran, gün içinde aktif hareket eden ve topuklu ayakkabı giyerken tarak kemiğinde ağrı hissedenler için özel üretilen ortopedik tabanlıklardır.

Silikon Tabanlık Fiyatları

Silikon tabanlık fiyatları ürün çeşitlerine, kullanılan silikon kalitesine, ortopedik özelliklerine ve silikon dış yüzeylerinde bandaj yer alıp almamasına göre birçok farklı erken nedeniyle değişiklik göstermektedir. Silikon tabanlık fiyatlarını değerlendirirken alınacak ürünün kalitesinden ödün verilmemelidir çünkü gün boyunca ayakların temasta olduğu ve zamanla ayağın şeklini bozmadan, ortopedik sorunlara yol açmadan konforunu sağlayacak tabanlıkların tercih edilmesi önem taşımaktadır.

Kifidis silikon tabanlık ürün çeşitleri arasından ayak tabanı, parmaklar, ayak yanları için ihtiyacınıza ve konforunuza uygun silikon tabanlıkları hemen satın alabilirsiniz.