• 2000 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo
  • 14 gün içinde iade hakkı
  • Güvenli Alışveriş
014 Kifidis Parmak Arası Nasır Yastığı
STD
75.00 TL
300 Yün Keçe Oval Nasır Yastığı
STD
75.00 TL
011 Kifidis Parmak Üstü Oval Nasır Yastığı
STD
75.00 TL
010 Kifidis Parmak Üstü Yuvarlak Nasır Yastığı
STD
75.00 TL
200 Silikon Jel Oval Nasır Yastığı
STD
105.00 TL
F-55 Parmak Arası Koruyucu Silikon Jel
IKILI
150.00 TL
8087 Berkemann Nasır Halkası
STD
180.00 TL
8010 Berkemann Nasır Flasteri
STD
200.00 TL
8192 Berkemann Basınç Önleyici Flaster
STD
139.00 TL
Smith-Nephew Kifidis-Pds Nasır Yastığı
2266
90.00 TL
Smith-Nephew Kifidis-Pds Nasır Yastığı
13276
90.00 TL
Smith-Nephew Kifidis-Pds Nasır Yastığı
5096
90.00 TL

Ayak Sağlığı için Özel Çözümler: Nasır Koruyucular

Nasırlar, ayaklardaki sürtünme ve basınç nedeniyle meydana gelen istenmeyen oluşumlardır. Ağrıya, rahatsızlığa ve hatta kokuya dahi neden olabilen bu istenmeyen oluşumlar, kişinin gündelik yaşamını ve hayat kalitesini de doğrudan etkiler. Nasır oluşumunu önlemek, olası risk faktörlerini azaltmak ya da var olan nasır sorununu ortadan kaldırmak içinse en etkili yöntemlerden biri nasır koruyuculardır. Nasır koruyucu, farklı tür malzemeden ve materyalden üretilen, ayakta nasıl oluşma ihtimalinin yüksek olduğu bölgeleri koruyarak nasır oluşumunu engellemeyi amaçlayan ayak sağlığı ürünleridir. Nasır yastığı olarak da bilinir. Kumaş, silikon ya da jel gibi yumuşak materyallerden üretilen ayak nasıl koruyucu, farklı formlarda modellere de sahiptir. 

Nasır Koruyucular ile Ayak Bakımında Rahatlık

Ayak nasır koruyucu, sürtünme nedeniyle gelişen ayak sağlığı sorunlarını önlemek için özel olarak geliştirilmiştir. Ayak anatomisine uygun tasarıma sahiptir. İyileşmeyi destekler, nasır oluşumunu önler. Model ve çeşitlilik açısından oldukça geniş yelpazelidir. Nasır oluşumunun nedenine ve bölgesine göre farklı tasarımların kullanılması gerekir.
Parmak arası nasır koruyucu, parmakların arasında sürtünme nedeniyle meydana gelen istenmeyen oluşumları gidermeyi sağlar. Parmak aralarında oluşan nasırlar, minimal boyutlu lezyonlardır. Lezyonların diğer parmaklar ile temas etmesi acı ve ağrılara neden olur. Doğrudan parmak araları için geliştirilen bu tür ürünler, bu teması önler ve iyileşme sürecini destekler.
Özellikle serçe parmak nasır koruyucusu, doğrudan serçe parmağında kullanım için geliştirilmiştir. Ayak serçe parmağının anatomik yapısı gözetilerek tasarlanır. Yandaki parmak ile teması önler ve ayak nasırının neden olduğu olumsuzlukların ortadan kaldırılmasını kolaylaştırır.  

İyileşme Sürecini Hızlandıran Nasır Koruyucular ile Sağlıklı Ayaklar

Nasır koruyucu modelleri, farklı ayak sağlığı sorunları karşısında efektif çözümler sunar. İyileşme sürecini hızlandırır. Ayak sağlığını ve bakımını güçlendirir. Nasır koruyucu halka gibi tasarımlar, çoğunlukla keçeden üretilir. Kendinden yapışkanlı olan bu modeller, nasır oluşumunun meydana geldiği bölgedeki basıncı engeller.
Böylelikle nasır nedeniyle ortaya çıkan ağrı ya da sızı gibi olumsuzluklar ortadan kalkar. Nasır koruyucu bant tasarımları da aynı şekilde kendinden yapışkanlıdır. Nasırın oluştuğu bölgeye yapıştırılır. Oldukça işlevsel özelliktedir. Teması önler ve nasır bölgesindeki basıncı engeller. 

Yıkanabilir Nasır Koruyucular ile Pratik Kullanım

Koruyucu ürünler, konforlu bir ayakkabı kullanımı açısından da etkilidir. Mevcut nasırları yumuşatarak nasırın gündelik yaşamınıza olan olumsuz etkisini azaltır. Ayakkabı ve cildiniz arasındaki teması en aza indirir. Bununla birlikte bazı modeller, çok daha fonksiyonel özelliklere sahiptir. Silikon nasır koruyucu, tekrardan kullanılabilir özel bir malzemeden üretilmiştir.
Dayanıklı yapısıyla uzun süreler kullanım imkanı sunar. Yıkanabilir özelliktedir. Yumuşak bir sünger ve deterjanla tamamen temizlenebilir. Ayaklardaki nasır oluşumunu giderme konusunda destekleyici olduğu gibi ayak sağlık ve bakım uygulamalarında da destekleyicidir. Ayak sağlığını güçlendirir ve ayak bakımı için sterilizasyon sağlar. 

Nasır Koruyuculardan Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Koruyucu ürünler, oldukça geniş yelpazeli tasarım ve model çeşitliliğine sahiptir. Bu doğrultuda yaşadığınız ayak sağlığı sorununa ve nasır problemine uygun bir seçim yapmanız son derece önemlidir. Nasır koruyucu seçerken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:
Nasırın meydana gelme sebebi bilinmeli ve buna uygun seçim yapılmalıdır.
Bu tür ürünlerde model çeşitliliği oldukça fazladır. Yaşadığınız soruna özel olarak geliştirilen ve tasarlanan modelleri seçebilirsiniz.
Nasırın boyutuna uygun seçim yapılmalıdır.
Kullanım alışkanlıkları ve ayakkabı tercihine dikkat edilmelidir.
Nasır koruyucunun üretildiği malzeme ya da materyal cilt yapınıza uygun olmalıdır.
Özellikle ürün modelleri arasından seçim yaparken yaşanılan soruna özel olarak geliştirilen ürünlere yönelmekte fayda vardır. Nasır koruyucu ped gibi tasarımlar, işlevsel olarak farklı büyüklükteki nasırların etkilerini azaltma amacıyla tercih edilebilir.
Kifidis ayrıcalıklarıyla ile ayak sağlığınızı en etkili şekilde koruyabilir, ayak bakımı için ihtiyaçlarınıza yüksek standartta kaliteyle ulaşabilirsiniz. Kifidis nasır koruyucu çeşitleri, nasır oluşumunu engelleyerek nasır nedeniyle ortaya çıkan olumsuzlukların etkisini en aza indirir.